Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

VOJSKOVÉ ODMOŘOVACÍ SOUPRAVY

 

Univerzální odmořovací souprava UOS-1
Univerzální odmořovací souprava UOS-1 je určena k částečné speciální očistě (odmořování a dezinfekci, nouzově k dezaktivaci) osobních zbraní, drobné bojové techniky, popřípadě součástí větší techniky, se kterými přichází jejich obsluha do bezprostředního styku.

Přenosný rozstřikovač R-36/55
Přenosný rozstřikovač je určen k částečné i úplné speciální očistě výzbroje, bojové a dopravní techniky, malých staveb (i vnitřních povrchů), proviantního materiálu v obalech, zvířat a osob. Kapalné směsi při speciální očistě se na zamořené povrchy nanášejí rozstřikováním.

Automobilní odmořovací souprava AOS-1
Souprava AOS-1 je určena ke speciální očistě techniky, která nemá výstup tlakového vzduchu. Kapalná směs je vytlačována z nádoby (baňka na PHM) a rozstřikována přetlakem vzduchu vytvářeným hustilkou z výbavy vozidla.

Automobilní odmořovací souprava AOS-2
Souprava AOS-2 je určena ke speciální očistě techniky, která má výstup tlakového vzduchu. Kapalná směs je nasávána z nádrže ejektorem a rozstřikována proudícím vzduchem.

Souprava pro speciální očistu automobilové techniky DK-4
Souprava DK-4 je určena k provádění částečné i úplné speciální očisty automobilní techniky se zážehovými motory a upraveným výfukovým potrubím pro připojení soupravy.

Odmořovací souprava OS-3
Odmořovací souprava OS-3 je prostředkem osádky (obsluhy, řidiče) vojenské techniky k jejímu odmořování rozstřikováním odmořovací směsi na povrch techniky.

Odmořovací souprava A-DK
Odmořovací souprava je určena: - k provádění částečné speciální očisty (odmořování, dezaktivaci, dezinfekci) speciálních přístrojů (optických přístrojů, spojovacích a radioteohnických přístrojů, různých pomůcek, vnitřních povrchů aj.), osobních zbraní, ovládacích prvků bojové a dopravní techniky, raketových a dělostřeleckých zbraní aj.; - k přípravě odmořovacích, dezaktivačních a dezinfekčních kapalných směsí.

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky