Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

ODMOŘOVACÍ SOUPRAVA OS-3

Odmořovací souprava OS-3 je prostředkem osádky (obsluhy, řidiče) vojenské techniky k jejímu odmořování rozstřikováním odmořovací směsi na povrch techniky.

Soupravou OS-3 lze provádět i dezaktivaci (dezinfekci) vojenské techniky, a to nanášením dezaktivačních (dezinfekčních) kapalných směsí.

Souprava OS-3 se napájí elektrickou energií z palubní sítě vozidla.
Souprava OS-3 (12 V) je určena pro techniku o napětf palubní sítě 12 V.
Souprava OS-3 (24 V) je určena pro techniku o napětí palubní sítě 24 V.

Soupravy OS-3 (12 V) a OS-3 (24 V) se odlišují v použitých motorech čerpadel (vinutí rotoru pro napájecí napětí 12 T nebo 24 V), v délce a průřezu napájecího kabelu. Ostatní díly a součástky jsou vzájemně zaměnitelné.

Odmořovací souprava OS-3 je složena ze dvou celků, základní soupravy a zásobníku směsí.


Základní souprava obsahuje:
obal (9), držák obalu se závlačkou (10, 11), stříkací pistoli s kabelem (13), plechovku s odmořovaoí kapalnou směsí (12), hadicový nástavec (15), soupravu náhradních dílů (19) a náhradní automobilní vidlici (1), olejniěku s náplní oleje OH-1 (21), jehlu (20) pro čištění trysky, šroubovák (22), hadr (14) k ošetřování soupravy, návod k obsluze a ošetřování (16), záznamník (17) a šrouby a maticemi (18) k upevnění držáku obalu (10) v bojové a automobilní technice.


Způsob uložení základní soupravy
1 - obal; 2 - náhradní díly, návod a záznamník; 3 - hadr na ošetřování; 4 - pistole; 5 - kabel pistole; 6 - plechovka s odmořovací směsí; 7 - příslušenství (olejnička, šroubovák, čisticí jehla, automobilní vidlice)


Způsob složení zásobníku
1 - obal; 2 - stírací hadr; 3 - plechovky s odmořovací směsí; 4 - držák obalu; 5 - závlačka držáku

 

Zdroj: Chem-23-1 Vojskové odmořovací soupravy

 

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky