Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

PROSTŘEDKY CHEMICKÉHO PRŮZKUMU

 

Chemický průkazník PCHR-54
Chemický průkazník PCHR-54 je určen k zjišťování otravných látek typu sarin, soman, yperit, fosgen, difosgen, kyanovodík, kyanhalo-genid a V-látky ve vzduchu, na terénu, bojové technice, výzbroji a živých předmětech.

Chemický průkazník CHP-71
Chemický průkazník CHP-71 je lehký přenosný přístroj určený ke zjišťování přítomnosti otravných látek typu V, sarinu, somanu, yperitu, fosgenu, difosgenu, kyanovodíku a chlorkyanu ve vzduchu, na terénu, terénních předmětech a bojové technice. Přístroj je uzpůsoben k použití ve vozidle i mimo vozidlo.

Signalizátor Si-58
Signalizátor Si-58 se používá na světelné označení (vytyčování) cest, prostoru (zamořený prostor, zaminováno) nebo jiné vyznačení v terénu. Zvláště pak za snížené viditelnosti.

Automatický signalizátor otravných látek GSP-11
Automatický signalizátor otravných látek GSP-11 je určen k nepřetržité kontrole přítomnosti otravných látek typu sarin, soman a „V" v ovzdusí. Přítomnost těchto látek v ovzduší signalizuje opticky a akusticky. Je konstruován pro provoz ve vozidlech družstev radiačního a chemického průzkumu a je schopen provozu při teplotách vnějšího prostředí od —40 °C do +40 °C.

Souprava pro braní vzorků SBV-61
Souprava pro braní vzorků SBV-61 slouží k odběru zeminy, vody a vzorků s povrchu bojové techniky ke zjištění stupně chemického a radioaktivního zamoření.

 

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky