Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

ZDRAVOTNICKÉ PROSTŘEDKY

 

Kapesní obvaz vzor 80
Součást zdravotnické výbavy každého vojáka. Je určen k poskytnutí první pomoci především při střelných a plošných otevřených poraněních, a to i rozsáhlých, popř. mnohočetných. Je rovněž určen k překrytí rány či popáleniny s cílem zabránit jejímu druhotnému mikrobiálnímu znečištění.

Autoinjektor GAI
Slouží jako prvek zdravotnické výbavy jednotlivce při zasažení nervově-paralitickými látkami. Může být použit i s jinou náplní např. k tišení bolesti nebo při zasažení BOL nebo ZNH. Autoinjektor GAI byl vyvinut jako společný projekt vědeckých pracovišť v NDR a ČSSR. Do výzbroje ČSLA byl zaveden na přelomu let 1979 – 1980.

Zdravotnický prostředek ochrany jednotlivce ZPJ-80
Slouží k očistě vojáka při zasažení BOL nebo ZHN. Bílá plastová krabička o rozměrech 134 x 100 x 55 mm obsahuje následující komponenty - plastovou lahvičku s DESPRACHem – odmořovadlem kůže,plastovou lahvičku s oční vodou – pro vypláchnutí očí v případě zasažení BOL nebo radioaktivním prachem, skleněnou ampulku s tabletkami DIKACIDu – určené pro úpravu vody na pitnou,laickou injekční stříkačku (LIS) – pro použití v autoinjektoru GAI nebo samostatně,tampony pro roztírání DESPRACHu nebo oční vody,mýdlo pro následné omytí místa ošetřeného DESPRACHem, návod.

Vybavení polní chirurgické nemocnice

 

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky