Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

Diagnostický dozimetr DD-80

1. Zakládací zařízení, 2. momentový klíč, 3. vyjímací hrot, 4. síťový spínač, 5. zelená dioda, 6. přepínač korekce, 7. displej, 8. žlutá dioda, 9. objímka výbojky

VDD-80 je přístroj pro vyhodnocování diagnostických dozimetrů. Umožňuje odečíst dávku, která byla registrována dozimetrem. konstruován byl tak, aby mohl vyhodnotit i dozimetry používané v sovětské a polské armádě.

Na předním panelu přístroje je zařízení ke vkládání dozimetrů při vyhodnocování, displej, síťový spínač, zelená světelná dioda indikující zapnutí přístroje, momentový klíč k otevíraní a zavírání pouzdra dozimetru a hrot, sloužící k odstranění krytky na matici dozimetru. Součástí předního panelu je dále přepínač k vyhodnocení sovětských a poslkých dozimetrů. Přepnutí je indikováno žlutou světelnou diodou. Přístroj má hmotnost 19kg a lze jej napájet ze sítě 220V nebo z palubní sítě vozidel. Je možné k němu připojit tiskárnu, která pořídí písemný záznam o naměřených dávkách.

Přístroj se převáží v dřevěné transportní bedně, ve které jsou rovněž uloženy záložní dly, kabely, návod kobsluze a záznamník, standardní dozimetr, zásobníky na dozimetry a náhradní krytky na matice dozimetrů.

Podrobné údaje o zásadách provozu a ošetřování přístroje jsou popsány v předpisu Chem-22-11 vydaném v r. 1988

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky