Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Útvary Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

ZBRANĚ Pusky

Dozimetrický přístroj DP-86

Dozimetrický přístroj DP-86 je určen k měření úrovně radiace a ke kontrole stupně zamoření povrchů. Přístroj měří v rozmezí od od 0,001 mGy.h-1 do 9,999 Gy.h-1 ve dvou podrozsazích, v miligrayovém od 0,001 mGy.h-1 do 19,999 mGy.h-1 a v grayovém od 0,001 Gy.h-1 do 9,999 Gy.h-1. Naměřené údaje jsou zobrazovány na zobrazovací jednotce. Překročení měřícího rozsahu je indikováno přerušovaným svícením desetinné tečky zobrazovací jednotky.

Přístroj je vybaven automatickou optickou a akustickou signalizací předem nastavitelných hodnot úrovně radiace nebo stupně zamoření.

Souprava přístroje se skládá z brašny (1), dozimetrického přístroje (2), prodlužovací tyče s držákem sondy (3), napájecího kabelu, propojovacího kabelu (4), sluchátka, pryžových návleků na sondu, slunečních clon zobrazovače, návodu k obsluze a záznamníku.

Napájení je zajišťováno z tuškových monočlánků nebo z palubní sítě vozidel. Pokles napětí monočlánků je signalizováno přerušovaným svitem zelené indikační diody.

Přístroj je vodotěsný, snese ponoření do hloubky 1 metru. Je vybaven kontrolním radioaktivním zářičem, který umožňuje provést kontrolu funkce přístroje.

Celková hmotnost soupravy dozimetrického přístroje DP-86 činí 4,1 kg.


Dozimetrický přístroj:
1. přepínač ROZSAH, 2. tlačítko KOREKCE, 3. tlačítko ÚDAJ, 4. přepínač SIGNALIZACE, 5. zobrazovač, 6. sonda

Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

FORUM.CSLA.cz

MUZEUM.CSLA.cz

KVH ČSLA

KVH ČSLA

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky