Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

Souprava pro beranění SB – 6

SB – 6 je konstruována pro beranění pilotových podpor všech typů nízkovodních mostů, k osazování rámových podpor a další činnosti při budování mostů.
Zařízení je schopné práce jak na vodě, tak na souši. Dále je možné libovolně měnit vzdálenosti mezi beraněnými piloty, nebo soupravu rozdělit na tři samostatné beranidla.

Součásti soupravy:
Lešení pro skupinové beranění LSB ( dělitelné na 3 samostatné třetiny ), 6 naftových beranů NB – 180, trojdílný ponton, 2 kusy podélníků pro sestavení pontonů do soulodí, 2 kusy osazovačů rámových podpor, podlážka užívaná při beranění jen dvěma třetinami SB – 6.
Souprava je přepravována na 4 vozidlech Praga V3S. Na třech jsou vždy po jedné třetině SB – 6, na posledním vozidle ponton SMS ( třídílný ).
Každá třetina SB – 6 se skládá z dvou samostatných beranidlových prvků, tzn. z beranidlového lešení, 2 loutek a 2 berany.
Základový rám ( lešení ), 2 loutky, horní příčník ( spojuje hlavy obou loutek třetiny SB – 6 ), 2 teleskopické vzpěry, 2 dvourychlostní vrtáky, 2 naftové berany NB – 180, rolnový rám a výstrojní bedny.

SB – 6 umožňuje beranit až 6 pilot najednou. Rámové podpory se usazují ze soulodí, nebo z vozidla PV3S. Obsluhu beranu tvoří 2 muži. Při beranění kompletním SB – 6 tvoří obsluhu soulodí a beranů 19 mužů.
Hmotnost třetiny SB – 6 je 1500 kg, hmotnost celého zařízení i s doplňky je 5000 kg.

Doba potřebná pro sestavení soupravy SB – 6, beranění 6 pilot a montáž rámových podpor je přibližně 75 minut.

Jan Červinka

copyright © http://www.csla.cz
Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky