Hlava ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba Fórum Muzeum KVH ČSLA Spolubojovníci ČSLA Zbraně Technika Výstroj Výzbroj Služba KVH Forum Spolubojovníci

Pevná izotermická nádrž na vodu – PIN

Nádrž o obsahu 500 litrů je určena jako příslušenství k polním kuchyním vz. 26 a vz.60, u kterých nahrazuje dosluhující zásobníky Z 800. Díky její konstrukci ji lze však užít i do různých polních instalací, popřípadě umístit na vhodná vozidla.

Konstrukce:
Vlastní laminátová nádrž obalená polyuretanovou izolací, krytá proti vnějším vlivům vnější laminátovou vrstvou. To vše je uzavřeno v ocelovém rámu.
V dolní části nádrže jsou umístěny výpustní a plnící otvor, odkalovací otvor, rozpěrky zásuvka s příslušenstvím V horní části nádrže se nacházejí: plnící otvor s víkem, ovládací páka výpustného a plnícího ventilu, stohovací a manipulační prvky. Uvnitř nádrže se nachází podtlakový, přetlakový ventil, výpustný a plnící ventil. Stavoznak indikující stav vody v nádrži je umístěn na přední straně těla nádrže. Rozpěrky umožňují upevnění PIN na vozidle a k nesení prázdné nádrže 4 osobami ( při nakládání na vozidlo ). Nádrže PIN lze skladovat ve vrstvách nad sebou, prázdné ve třech, plné ve dvou. Nádrž lze plnit dle situace horním otvorem, nebo pod tlakem spodním výpustným a plnícím ventilem.

Všeobecné údaje
  Užitečný objem 500 litrů
  Rozměry těla nádrže  
    Šířka 800 mm
    Délka 1200 mm
    Výška 1420 mm
  Pohotovostní hmotnost 166 kg
  Filtry 2x  MOF 4

Jan Červinka (ATOM)

copyright © http://www.csla.cz
Vyhledat
Webarchiv


TOPlist

Creative Commons License
veškeré texty i fotografie zde uveřejněné podléhají licenci Creative Commons BY-NC-ND

 

Klub vojenské historie ČESKOSLOVENSKÉ LIDOVÉ ARMÁDY
http://www.csla.cz - http://forum.csla.cz - http://kvh.csla.cz

ZBRANĚ Pusky